Telefon
WhatsApp
X

Cupra Formentor

Teknik Özellikler

 • Kategori
  SUV
 • Marka
  Cupra
 • Model
  Formentor
 • Yakıt
  Benzin
 • Vites
  Otomatik
 • Kasa Tipi
  Suv

Fiyat Bilgisi

 • Aylık
 • Haftalık
 • Aylık
  61.000

Araç Talep Formu

Araç Hakkında

Cupra Markası Hakkında Genel Bilgiler
Kuruluşu: 2020

Kasa Tipleri: Binek Araçlar

Cupra Marka Tarihçesi
Cupra, iki yıl önce Seat markasından ayrılarak bağımsız bir marka haline geldi ve 2021'de Türkiye'de de satılacak. Yeni İspanyol markası önce Seat showroomunda satılacak ve ardından her açıdan satışa başlanılacak.

İspanyol otomobil üreticisi Seat Volkswagen'in bir alt markasıdır ve Volkswagen’in Cupra'yı bağımsız markamız olarak seçmesinin üzerinden 2 yıl geçti. Bu dönemde yeni İspanyol markasının ilk modeli Ateca ve Leon modellerinin performans versiyonlarını Cupra markası ve logosu altında sunuyor.Seat'ten tamamen bağımsız olarak geliştirilen ilk modeldir ve hatta aynı isimdeki tüm ürünler ayrıdır. Yüksek performanslı SUV modeli Formentor'dur. 310 beygir gücünde 2 litrelik TSI ve 150 beygir gücünde 1.4 litrelik TSI hibrit motorla donatılan yeni model, bu yılın dördüncü çeyreğinde Avrupa'da satışa sunulacak.

Cupra'nın ikinci modeli Seat'den bağımsızdır ve yakın zamanda lansmanı yapılan ilk elektrikli model el-Born'dur. İlk elektrikli Cupra, 500 kilometreye kadar menzile sahip ve 2021'de piyasaya sürülecek.

İspanyol markası Cupra iki yılda 40.000'den fazla Ateca ve Leon modeli satarken, yeni Formentor SUV modeli 20.000 adet sattı. Cupra aynı zamanda Formentor modeli ile dünyaca ünlü futbol kulübü Barcelona'nın ilk resmi otomobil sponsoru oldu.

LEON
Cupra Leon kesinlikle sınıfının en iyi arabalarından biridir. Uzun farlarda LED ışıklar kullanılmış ve etkileyici Cupra logosu ızgaranın ortasında yer alıyor. Farların çizgileri ve sis lambalarının çizgileri tahtada birleşiyor. Bu çok güçlü bir imaj oluşturmak için yeterlidir. Cam tavan versiyonunda, tekerlekler mükemmel görüş sağlar. Ağız kenarındaki bakır rengi en güzel detaylardan biridir. Dinamik yapısı arkada tutulmuştur. Kuyrukta muhteşem bir Cupra logosu var ve içinden LED arka lambalar geçiyor. Bakır detaylar egzoz bileşenlerinde kullanılmaya devam ediyor.


FORMENTOR
Adını İspanya'nın Mallorca adasındaki sarp kayalıklardan oluşan Formentor burnundan alan bu model, Cupra markası için özel olarak geliştirilen ilk modeldir. 4.446 mm uzunluğa, 1.839 mm genişliğe ve 1.520 mm yüksekliğe sahip Cupra Formentor, araçtaki tüm yolcular için yeterli yükseklik sağlarken, 2.679 mm dingil mesafesi arka koltuklardaki yolcular için daha geniş bacaklar bırakıyor. Uzay bölümü. 450 litreye kadar (4Drive versiyonu için 420 litre ve eHybrid versiyonu için 345 litre) bagaj kapasitesiyle bunun aynı zamanda pratik bir seçenek olduğunu gösteriyor.

ATECA
Cupra Ateca, makyajla yeni Leon ve Tarraco'da gördüğümüz LED far desenlerini aldı. Yeni aracın ön tamponuna yeni sis farları eklendi. Son zamanlarda gördüğümüz büyük ızgara trendinin ardından, sportif Ateca, Cupra Formentor'dan daha büyük bir ızgaraya geçti.

Cupra Araç Fiyatları
Sıfır Cupra modelleri ülkemizde Premium araç kategorsinde tercih edilen araçlar arasında yer alıyor. Türkiye’de peremium araç sınıfının genişlemesi ile pastadan daha büyük pay almak isteyen Cupra  kampanyaları ile satışlarını arttırmayı hedefliyor. Cupra bu yönü ile de kendisini bu sektörde sürekli güncel tutmaya ve adından sıkça bahsettirmeye devam edecek gibi gözüküyor.